Evde çocuk bakım elemanı kursiyerleri sertifikalarını aldı

Çorum Belediyesi İkbal Kadın Kültür Merkezi ve İş-Kur ile ortaklaşa yapılan “Evde Çocuk Bakım Elamanı” kursu sonra erdi. Düzenlenen törenle kursiyerler sertifikalarına kavuştu.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Başkan Yardımcılarının eşleri, birim müdürlerinin eşleri ve kursiyerlerin katıldığı programda konuşan Hatice Külcü, Güçtü Türkiye’nin kadınıyla erkeğiyle hep birlikte çalışmaktan geçtiğini söyledi. AK Parti hükümetinin 16 yıldan beri kadın istihdamına yönelik önemli çalışmalar yaptığının altını çizen Hatice Külcü, “Kurtuluş Savaşı’nda kadınıyla, erkeğiyle omuz omuza düşmanı yurdumuzdan nasıl kovduysak, düşmanı Çanakkale’de denize döktüysek Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınından beklediğini sizin gibi güçlü kadınlar yerine getirecektir” dedi.

“Biz kadınlarımızın üretmesini istiyoruz.” diyen Hatice Külcü, “Hanım kardeşlerimiz kendilerini geliştirdikçe üretime nasıl dahil olduğunu kurslara gelen hanım kardeşlerimizden gördük. Kursiyerlerimiz sadece gününü mutlu geçirmek için gelmiyor, yarınlarına nasıl bir katkı sağlarım düşüncesiyle geliyor. Kültür merkezlerimize gelen bireyler bir taraftan kendilerini yetiştirirken bir taraftan da kadın olmasından dolayı toplumun gelişmesine katkı sağlıyor. Evde çocuk bakım kursuna gelen 25 hanım kardeşimiz 11 hafta boyunca her gün İkbal Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ne gelerek hayatına, yetiştireceği yavrulara katkı sağlayacak. Kadınlar bu kurslara gelerek gerek yetiştirecekleri çocuklara, gerek aile ekonomilerine gerekse Çorum ve ülke ekonomilerine büyük destek oluyor. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı sizlere güvenle teslim edebiliriz. Tüm kursiyerlerimize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Emine Erdoğan’ı kendimize örnek alıyoruz

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, kendilerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı örnek aldıklarını söyledi. Hatice Külcü, “Kadın istihdamıyla ilgili her zaman kendisini kendimize örnek aldığımız, yaptığı çalışmaları takdirle yakından takip ettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşleri Emine Erdoğan hanımefendinin çalışmalarında da görüyoruz. 1071 kadın istihdamı, girişimcilikte kadın projeleri, ticaret sanayi odaları ile yaptığı kadınlara yönelik projeler, büyükşehirlerde belediyelerle yaptığı projeler bizler için adeta bir lokomotif görevi görüyor. Biz büyüklerimizden gördüğümüzü şehrimize getirmek için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Kursiyerlerden teşekkür

Evde çocuk bakım elemanı kursu öğrencisi Ayşe Nuket Ercan yaptığı konuşmada, yaklaşık iki buçuk ay süren verimli bir kurs dönemini geride bıraktıklarını belirterek “Biz kursiyerler olarak bu kurumlarda aldığımız eğitimler sayesinde hayatımızın bundan sonraki dönemlerinde mutlu günler yaşayacağız. Bizlerin böyle güzel kursalar katılıp eğitim almamızı sağlayan ve bizler için bir rol model olan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü hanımefendiye ve kurs hocalarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursiyerlere Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı eşleri, birim müdürleri eşleri, Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri koordinatörü tarafından sertifikaları teslim edildi. Pasta kesiminin ardından kursiyerler keplerini havaya attı.

18 Ocak 2018
328 kez görüntülendi