Gençlerle gönül soframızda bir araya geldik

Belediyemiz tarafından düzenlenen geleneksel iftar programları devam ediyor. Belediye olarak bu kez de gençleri gönül sofrasında buluşturduk.

TSO Fuar Alanındaki iftar programına yaklaşık bin 500 genç katıldı. Ramazan ayı içerisinde düzenlediği iftar programlarıyla tüm kesimleri bir araya getiren Çorum Belediyesi, geleneksel gençlik iftarlarında gençleri buluşturdu.

İftar yemeği öncesi gençlere hitap eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Türkiye’yi gelecek hedeflerine ulaştıracak milli değerlere sahip bir gençliği karşısında gördüğü için çok mutlu olduğunu söyledi. Türk milletinin gençliğine güvendiğinin altını çizen Başkan Külcü, “Bir kısmınızın önünde bir sınav var. Temenni ediyorum ki her biriniz gönlünüzden geçirdiği yere, okula ve bölüme gidin. Hepinize sınavınızda muvaffakiyetler diliyorum. İyi, donanımlı bir şekilde ailelerinize ve milletinize faydalı olacak şekilde okullarınızdan mezun olun. Ama iyi donanımlı bireyler olmanızın yanında Yeni Türkiye’de vurguladığımız yerli ve milli olma hususunu da aklınızdan çıkarmamalısınız. Sadece iyi okullar, iyi üniversiteler bitirmek yeterli değil. Bizi millet yapan milli değerlerimiz, manevi değerlerimiz nelerse bunlara da sahip çıkmalısınız.” dedi.

Türkiye, mazlumların tek umudu
Başkan Külcü, Türkiye’nin dünyada zulüm gören tüm milletlerin yanında olduğunu belirterek “Dünyadaki tüm Müslümanlar Türkiye’ye umutla bakıyor. Bosna bize bakıyor, Arakan bize bakıyor ve son günlerde Katar var. Onlar da bize bakıyor. Tek başına para bir şeye yaramıyor. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar, başı sıkışınca bize bakıyor. Sevgili gençler, işte bu bilinçle bunları düşünerek yarınlarınızı planlamalısınız.” dedi.

Hüseyin Kır’dan Külcü’ye teşekkür
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır da yaptığı konuşmada, Ramazan ayını iyi değerlendirdiğimiz vakit bir yıl onun faziletinin devam edeceğini ifade ederek herkese hayırlı ramazanlar diledi. Kır, üniversite sınavı öncesi gençleri böyle bir gönül sofrasında buluşturduğu için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.

14 Haziran 2017
218 kez görüntülendi