Haydi çocuklar yaz spor okullarına!

3.Yaz spor okulları için kayıtlar başlıyor…

Yaz tatiline giren çocukları yaz ayı boyunca kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturmayı hedefleyen belediyemiz, 24 branşta yaz spor okulu açıyor. Aralarında futsal, basketbol, voleybol, buz pateni gibi 24 kursun yer aldığı yaz okulunda kayıtlar 10 Haziran’da başlıyor.
Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri ve Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan yaz spor okulları ile gençlerin tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yaz spor okullarına tüm gençleri davet etti.

“Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı bir nesil olarak ülkemizin geleceğinde etkin rol oynamalarını amaçlıyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Külcü, “Belediye olarak sporu kitlelere yaymak istiyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin bedensel ve ruhsal gelişimi için spor çok önemli bir faktördür. Geçtiğimiz yıl yaz spor okullarımıza 1.780 gencimiz katılmıştı. Futsal, basketbol, voleybol, badminton, atletizm, hentbol, buz pateni, bowling, bocce, dart, yüzme, masa tenisi, futbol, engelliler de eğitsel oyunlar, muay-thai, kicksboks, judo, boks, taekwondo, karete, masa tenisi, güreş, wushu ve fitness gibi 24farklı branşı yaz spor okulları ile gençlerimizle buluşturacağız. 5 Temmuz’da da düzenleyeceğimiz spor şöleni ile yaz okullarını başlatacağız.” dedi.
Çorum Belediyesi Yaz Okullarına kayıtlar 10 Haziranda başlayacak. Futsal, basketbol, voleybol, badminton, atletizm, hentbol, buz pateni, bowling, bocce, dart, yüzme, masa tenisi, futbol, engelliler de eğitsel oyunlar ve fitness branşları için kayıt yaptırmak isteyenlerin Buhara Kültür Merkezi’ne, muay-thai, kicksboks, judo, boks, taekwondo, karete, masa tenisi, güreş, wushu branşlarına kayıt yaptıracaklar ise Mevlana Spor Salonu veya Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekecek.

 

05 Haziran 2017
1.470 kez görüntülendi