Kadın Meclisi Üyeleri duyarlılık örneği

Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Kent Konseyi Kadınlar Meclisi ve Hayvan severler ile Çorum Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’ni ziyaret etti.

Ziyaret öncesinde Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’ne gelen Kadın Meclisi üyeleri ile sohbet eden Halime Gül’e Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ın eşi Havva Candan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, Meclis Üyesi Fatma Geniş eşlik etti. Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Kalın, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken kendisine yöneltilen soruları da cevapladı. Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Kent Konseyi Kadınlar Meclisi ve Hayvanseverler daha sonra ise hayvan bakımevini gezdiler.

Hayvanların yaratılanların en şereflisi olduğunu dile getiren Halime Gül onların insanlara emanet olduğunu belirtti. Gül “Sevgi sadece insanlarla sınırlı değil. Hayvanları, bitkileri hatta canlı olan her şeyi sevmek, onları Allah’ın yarattığı bir varlık olarak görmek ve onlara Allah için değer vermek; dinimizin emri olduğu kadar aynı zamanda medeniyet değerimiz. Bu sebeple İslam’da da, medeniyet anlayışımızda da karıncayı bile incitmek kınanan, kerih görülen bir davranıştır. Kamil bir insan olabilmenin en önemli koşullarından biri yaşadığımız çevreyi, doğayı ve bizle birlikte yaşayan diğer canlıları korumaktır.  Çünkü hayvanlar doğanın parçası ve zenginliğidir. Hayvanlar yaratılanların en şereflisi olan insana emanettir.” dedi.

Halime Gül, “Biz Çorum Belediyesi olarak; çevreye, çevremizde yaşayan diğer canlılar, sahipsiz sokak hayvanlarına da hizmet etmekle sorumlu olduğumuza inanıyoruz. Bu amaçla burada bir hayvan bakım evi inşa edildi. Bakımevimiz idarecileriyle, uzman kadrosuyla, konforlu mekanlarıyla şehrimizde bulunan sahipsiz hayvanlara, göçmen kuşlara, doğada bulunan yaralı hayvanlara 7 gün 24 saat hizmet ediyor. Sokak hayvanları, bu şehrin sokaklarında, içerisinde, etrafında yaşayan canlılar bizlere emanet. Bu emanete en güzel şekilde sahip çıkmak zorundayız. Burada yaptığımız çalışmalardan biri de sokak hayvanını sahiplendirmek.Her yıl birçok hayvan burada yeni sahibini buluyor. Burada bakımı, tedavisi yapılan hayvanlar yeni bir yuvaya kavuşuyor. Merhamet etmeyene merhamet edilmez düsturumuz gereği tüm insanlığa ve de hayvanlara bu duygularla yaklaşmamızın gereğine inanıyor, tüm misafirlerimize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

12 Kasım 2018
585 kez görüntülendi