Kent Konseyi’nden kan bağışı

Çorum Kent Konseyi Zeytin Dalı Operasyonu’na destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Türk Kızılayı ve Çorum Kent Konseyi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına Kent Konseyi üyelerinin yanı sıra Çorum Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi sorumlusu Samet Karaca ve öğrenciler ile Çorum Belediyesi Kadın Kültür Merkezleri de destek verdi.

Kan bağışı kampanyası hakkında açıklama yapan Çorum Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonunda sınır güvenliğini korumak amacıyla Suriye’deki terör örgütlerine yönelik operasyon gerçekleştiren Mehmetçik’e destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Candan, “Karadeniz Kent Konseyleri Birliği’nin kararı ile bütün Karadeniz illerinde bu kampanyanın düzenlendiğini söyleyerek “Çorum Kent Konseyi olarak Afrin’de mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize destek olmak adına bugünlük bir kan bağışı kampanyası başlattık. Orada yaşanılacak olan herhangi bir durumda ortaya çıkabilecek olan kan ihtiyacını sorun etmemeleri adına böyle bir kampanyada Çorum Kent Konseyi olarak yer alıyoruz. Karadeniz Kent Konseyleri birliği 21 Şubat için böyle bir karar aldı. Tüm Karadeniz illerinde bugün bu kampanya yapılıyor. Düzenli şekilde kan verme kültürünün Çorum’da yerine getirilebilmesi için bu tür etkinliklerin faydalı olacağını düşünüyoruz. Çorum halkı bu konuda çok vefakarca inisiyatif alıyor. Bugün bir kan bağışı rekoru kırılmasını bekliyoruz. Bundan sonraki süreçte kan kampanyalarına Çorum Kent Konseyi olarak destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

KAN SÜREKLİ İHTİYAÇ

Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Senem Biçer “ kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı ve Çorum Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan’a duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür eden Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Senem Biçer “Toplumda ki kan ihtiyacı aslında toplum sorunu. Bu sorunu ortadan kaldırmada herkesin sorumluluğu var. Her bir vatandaşımız kan bağışı yaparak, her bir kamu kurum ve kuruluş kan bağışı kampanyalarına destek olarak bu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirebilir. Başta Belediye Başkan Yardımcımız ve Çorum Kent Konseyi Başkanımız Turhan Candan’a bu kampanyayı düzenlediği için ve şehrimizin kan ihtiyacını karşılamak konusunda verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Yapılacak kan bağışları sayesinde hiçbir hasta yakını kan aramak zorunda kalmayacak. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bütün kurumlarında aynı şekilde kan bağışına destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

22 Şubat 2018
604 kez görüntülendi