Mahalle İstişare Toplantıları Akkent’te başlıyor

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim döneminde taahhüt ettiği mahalle istişare toplantıları 04 Kasım Pazartesi günü Akkent Mahallesinde başlıyor.

Belediye hizmetlerinde istişareyi önceleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bir hizmeti daha başlatıyor. Seçim dönemi vaatlerinden olan mahalle toplantılarının startını 04 Kasım Pazartesi günü Akkent Mahalle Kültür Merkezi’nde saat 16.00’da Akkent Mahallesinde veriyor. İstişarenin önemine her fırsatta değinen Başkan Aşgın, “Bir yere hizmet götürmek için oranın sosyal ve fiziki yapısını iyi analiz etmeniz gerek. Oradaki insanların taleplerini ve isteklerini iyi bilmeniz gerekmekte. Adaylık döneminde bu şehre daha iyi hizmet etmek için her paydaşla istişare edeceğiz demiştik. Bu paydaşların en önemlisi de değerli hemşehrilerimiz. Söz verdiğimiz gibi şehrimizi ortak akılla büyütmek için mahallelerimizde hemşehrilerimizin ayağına gidip onların sorunlarını, taleplerini dinleyeceğiz ve bu şehre hizmet noktasında durmadan, yorulmadan, aşkla çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Aşgın, Muhtarlıklar Müdürlüğünün koordinesinde Akkent Mahallesinde başlatacakları mahalle istişare toplantılarına Belediyenin icracı birim müdürlerinin de katılacağını ifade etti ve sorunları, talepleri yerinde inceleyip değerlendireceklerini söyledi. Aşgın, “Hep söylüyoruz; biz adaletli, liyakate önem veren ve istişare eden yani “ALİ” olacağız. Mahalle toplantılarımızı belirlerken bile bunan taviz vermedik ve mahalle toplantılarımızı alfabetik sıraya göre yapacağız.” diye konuştu.

04 Kasım 2019
400 kez görüntülendi