Mezarlıklar gül kokuyor

Mezarlıklarda hummalı çalışma
Belediyemiz tarafından sürdürülen mezarlıkların bakım ve onarım çalışmaları vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. Çorum halkı mezarlıklarda yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduğunu ifade ediyor.

Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin Ulumezarlık, Hıdırlık, Çiftlik Mezarlığı ve Bayat mahalle mezarlığındaki çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürdüğünü ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, geçen yıl mezarlıklara diktikleri gül fidanlarının açmasıyla birlikte mezarlıkların adeta gül bahçesine döndüğünü kaydetti. Zeki Gül, “Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklardaki çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Mezarlıklarımızda Kabe’den canlı olarak Kur’an-ı Kerim okunuyor. Düzenliği olarak ot temizliği, haşere ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Mezarlık ziyaretlerinde yürüyemeyen ve engelli vatandaşlarımız için engelli tekerlekli sandalyeyi mezarlık girişlerinde hazır bulunduruyoruz.”dedi.

Mezarlıklara gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini belirten vatandaşlar, bayram öncesi gerçekleştirilen hummalı çalışma nedeniyle Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.

15 Haziran 2017
403 kez görüntülendi