Midilli atlar Çorum’da

Hayvan sevgisini çocuklara aşılamak için farklı etkinlikler düzenleyen Belediyemiz bu kez de çocukları midilli atlarla buluşturuyor. Düzenlenen etkinlik kapsamında Çorum’a gelen Pony Clup Türkiye Jokey Kulübü, sosyal sorumluluk projesi desteğiyle çocuklara küçük yaşlarda at sevgisini kandırmayı amaçlıyor.

Hayvanlara karşı sevgi besleyen bir nesille yetişmesi durumunda geleceğe daha da umutla bakabileceklerini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “ Çorum Belediyesi olarak hayvanlara verdiğimiz değer vatandaşlarımız ve sivil topluk kuruluşları tarafından takdir ediliyor. Biz, hayvanların yaşamın bir parçası olduğunu bilerek onlara gereken önemi gösteriyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde özellikle Çocuklarımızla hayvanları bir araya getiriyoruz. Onların küçük yaşlarda hayvan sevgisi kazanmalarına destek oluyoruz. Bu kapsamda yaptığımız etkinlik çerçevesinde Pony Clup’ı Çorum’a getirerek Çocuklarımızın ata binmelerini ve at sevgisini kazanabilmelerini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Candan, 2 Kasım Perşembe günü saat 10.00- 12.00 ve 14.00-16.00 saatleri arası 3 Kasım Cuma günü ise 13.00- 17.00 saatleri arasında yapılacak etkinliğe bütün çocukları davet etti.

02 Kasım 2017
536 kez görüntülendi