Nurkal Kumsuz, gençlerle söyleşi yaptı

Kendinizi dünyanın merkezine koyarsanız dünyayı değiştirirsiniz

Belediyemiz tarafından 7.’si düzenlenen Kitap ve Kültür Günleri kapsamında Çorum’a gelen eğitimci-yazar Nurkal Kumsuz, Özejder Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrencilerle söyleşi yaptı.Söyleşiye Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Vekili Necmettin Ünal, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İnsanlık tarihinin, bilim ve teknolojiyle ulaştığı en büyük aşamaya geldiklerini belirten Nurkal Kumsuz, “Bir taraftan aşılmaz denilen dağların yol yapıldığı, dizginlendirilemez denilen suların enerjiye dönüştürüldüğü imkânsız diye bir şeyin kalmadığı dünyada insanlar hala huzursuz. Dünyanın her yerinde acının, iç savaşın yaşandığını görüyoruz” dedi.

%99 oranında okuma-yazma bilen bir toplum haline geldiklerini ifade eden Kumsuz, “Ama ne kadar okuyoruz, ne kadar yazıyoruz. %99 okuma-yazma bilen bir toplumun çok daha ileri bir seviyede olması gerekirken geçmişte dinleyerek öğrendiklerimizi bugün okuyarak kaybediyoruz. Biz bugün kitapla yaşama imkânının kaçırdık. Biz kitapla ne kadar bütünleşirsek o kadar insanileşir ve bir o kadar da yol alırız. Düşünen beyinler sürekli üretmek zorundadır. Ülkemizdeki 20 milyon gencimize iyi yatırım yaparsak gelecekte önemli bir noktaya geliriz. Geleceğimiz olan siz gençler yarınlara kendinizi iyi hazırlarsanız, yarın istediğiniz yerde olursunuz. Kendinizi dünyanın merkezine koyarsanız dünyayı değiştirirsiniz.”diye konuştu.

Kumsuz Kitap Fuarında kitaplarını imzaladı
Belediyemiz tarafından 7.’si düzenlenen Geleneksel Kitap ve Kültür Günleri için kitap fuarına gelen Nurkal Kumsuz, okurları için kitaplarını imzaladı.

Fuarda bulunan standlarıKültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan’la gezdikten sonra kitaplarını imzalayan Eğitimci-Yazar Nurkal Kumsuz sevenleriyle sohbet etti. Çorum programı anısına Mustafa Ercan, Nurkal Kumsuz’a saat kulesi maketini hediye etti.

22 Mayıs 2017
303 kez görüntülendi