Oğuzlarlı öğrenciler 15 Temmuz Müzesini gezdi

Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi İmam Hatip Bölümü öğrencileri Çorum Belediyesi 15 Temmuz Müzesini ziyaret etti.

Çorum Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Müzesini öğretmenleri eşliğinde ziyaret eden Oğuzlar Çok Programlı Anadolu Lisesi İmam Hatip Bölümü öğrencileri 15 Temmuz gösterimini izledikten sonra fotoğraf sergisini gezdi. Ziyaret esnasında duygulan gençler Çorumlu şehitlerin heykellerinin bulunduğu bölümü gezerken şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Müzeyi çok beğendiklerini ve bir o kadar da anlamlı bulduklarını ifade eden Müdür Yardımcısı Serkan Esen, “Milli hassasiyetleri öne çıkaran,  tüyleri diken diken eden bir müze olmuş. Burada 15 Temmuz’un izlerini görebiliyoruz” diye konuştu ve bütün öğrencilerin müzeyi mutlaka görmesi gerektiğini vurguladı.

Öğrenciler duygusal anlar yaşadı
Oğuzlar ilçesinden gelen öğrenciler 15 Temmuz Müzesi ziyareti esnasında duygusal anlar yaşadı. Öğrencilerden Kübra Nur Gümüş, 15 Temmuzun doğru anlaşılması ve bizi milletçe birbirimize bağlaması gerektiğini söyledi. Gümüş, “Burada ki heykeller çok gerçekçi, şehitlerimizin kendi kullandıkları kıyafetlerin heykellere giydirilmiş olması da beni çok etkiledi” dedi.

22 Kasım 2018
727 kez görüntülendi