Okulların çevre temizliği Belediye’den

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine devam eden Çorum Belediyesi 2018-2019 eğitim-öğretim sezonunda okulların çevre temizliğini yapıyor.

Pazartesi günü ilk ders zilinin çaldığı 2018-2019 eğitim öğretim sezonu öncesinde, okul bahçelerinin ve okul çevrelerinin temizliğini yapan Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler okulların açılmasıyla çalışmalarını hızlandırdı.

Öğrencilerin yeni eğitim-öğretim yılına temiz ve sağlıklı bir ortamda girmelerini sağlamak için okul bahçelerinde yabani otların biçilmesi, atık çöplerin kurallarına uygun olarak toplanması gibi temizlik faaliyetleri yapılıyor. Okul bahçeleri mekanik süpürme makinesi ile temizleniyor.

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, belediyenin mahallelerde yaptığı temizlik çalışmalarının okul bahçelerinde de yapıldığını ifade etti. Çorum’un temiz şehirler sıralamasında ön sıralarda yer aldığını söyleyen Belediye Başkanı Gül, “temizlikte bir inci” sloganıyla temizlik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Cadde ve sokaklarımızı rutin olarak temizliyoruz. Aynı şekilde okullarımızın bahçelerinde temizlik çalışmalarını yapıyoruz. Okul bahçelerinin ve çevrelerinin temizliği öğrencilerimizin eğitimi, öğretimi açısından oldukça önemli. Bunun yanında motivasyonları için de önemli bir etken. Biz de Çorum Belediyesi olarak, eğitim öğretim sezonu öncesinde 56 okulumuzda temizlik çalışması yaptık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz okulların çevresinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Gelen taleplere göre ekiplerimizi okullarımıza gönderiyoruz. Bunun yanı sıra bizim de tespit ettiğimiz okullar olursa bunların da temizlik işlerini yapıyoruz. 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve özellikle öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

19 Eylül 2018
413 kez görüntülendi